Bc. Aneta STRYJOVÁ, DiS. (roz.Bauerová) diplomovaná dentální hygienistka

ORDINACE:
ALFADENT s.r.o.
Horšovská 390/4
150 00, Praha 5 - Řeporyje
www.alfadent.cz
tel. recepce pro objednávání DH: +420 774 444 902
tel. osobní: +420 602 151 222
hygienistka.aneta@gmail.com

Klient s rovnátky

Ortodontická léčba fixními rovnátky pomáhá narovnat stěsnané a křivé zuby, které vyrostly ve špatněm postavení. Vyřešením těchto problémů Vám pomůže ortodoncie získat nejen krásný úsměv s rovnými zuby, ale předchází parodontálním problémům, protože stěsnané a křivé zuby se špatně čistí, čímž se zvyšuje riziko vzniku zubního kazu, zánětu dásní a parodontitis. 

Na rovnátkách se nachází různé drobné prostory, kde se kumulují zbytky potravy a zubní povlak. To může způsobovat pigmentace, odvápnění (křídově bílé skvrny), zubní kaz a onemocnění dásní. Proto je u pacientů a fixním ortodontickým aparátkem nutná excelentní dentální hygiena minimálně 3x denně, ideálně však po každém jídle. 

To, jak budou Vaše zuby vypadat po sejmutí rovnátek, záleží na Vaší péči péči během nošení fixních rovnátek (nejčastěji 2-3 roky). 

Chraňte rovnátka před poškozením. Nežvýkejte žvýkačky a lepivé potraviny. Nekousejte do tužky, ořechů, kostek ledu, kůstek atd. Vhněte se tvrdé potravě, kterou si nakrájejte a kousejte až na zadních stoličkách. 

Dentální hygienistku byste měli navštěvovat každých 3-6 měsíců. Zuby i rovnátka profesionálně vyčistí PIEZON ultrazvukem, AIR FLOW. Vybere vhodné pomůcky pro domácí péči a naučí Vás s nimi správně pracovat.