Aneta STRYJOVÁ, DiS. (roz.Bauerová) diplomovaná dentální hygienistka

zubní ordinace MDDr. Kristiny Vernerové
Moravská 1678/34, 12 00, Praha 2 - Vinohrady
tel. do ordinace: 739 412 127


Dentální hygiena je Vám k dispozici v pátek a sobotu.hygienistka.aneta@gmail.com

Air Flow/pískování

Jedná se o moderní bezbolestnou a zcela šetřrnou techniku odstranění zubního mikrobiálního plaku a vnějších pigmentací (dikolorací) z povrchu zubů. Někdy také nazývané "bělení zubů bez peroxidu mikroabrazivní technikou". 

Zářivý úsměv vám dodává atraktivitu, přitažlivost a sebevědomí, mnohdy má výrazný vliv na úspěch v osobním životě nebo zaměstnání. Pokud vám na zubech vznikají tmavé skvrny – pigmentace (diskolorace), které nejdou běžným domácím čištěním odstranit a toužíte po krásném bílém úsměvu, je pískování určené právě vám. Většinu takových skvrn způsobují různé barevné potraviny a nápoje (borůvky, řepa, káva, zelený a černý čaj, červené víno, colové nápoje atd.), koření (kari, kurkuma atd.), kouření, nadužívání antibakteriálních ústních vod s příměsí chlorhexidinu nebo chromogenní bakterie žijící ve vaší dutině ústní, které tmavé pigmenty vylučují při svém metabolismu na povrch zubů.

Tato technika využívá jemný prášek calcium carbonate nebo glycine, který je pod tlakem vody a vzduchu tryskán na zuby, tím je pigment bezbolestně odstraněn a vrátí se původní barva skloviny. V naší ordinaci využíváme moderní a ověřený přístroj Prophy-Mate NEO Japonské firmy NSK Dental. 

Aby byl efekt dokonalý, doporučujeme po tomto typu ošetření provést fluoridaci zubů a 1-2 hodiny nejíst ani nepít. 

Pískování je výborným pomocníkem také při terapii parodotititdy - léčby hlubokých parodontoálních kapes (tzv. chobotů).

Někdy jsou pigmentace důvodem vývojové vady zubu (tetracyklínová antibiotika v dětství, nadužívání fluoridů – fluorosa, horečnatá a infekční onemocnění prodělaná v dětském věku). Tyto pigmentace jsou zabudovány do vnitřní struktury zubu a Air Flow si s nimi poradit nedokáže. Nezoufejte - na řadu přichází bělení zubů.