Aneta STRYJOVÁ, DiS. (roz.Bauerová) diplomovaná dentální hygienistka

ALFADENT s.r.o.
Horšovská 390/4
150 00, Praha 5 - Řeporyje

https://www.alfadent.cz/cs
tel. recepce: +420 774 444 902

hygienistka.aneta@gmail.com

Air Flow/pískování

Jedná se o moderní bezbolestnou a zcela šetřrnou techniku odstranění zubního mikrobiálního plaku a vnějších pigmentací (dikolorací) z povrchu zubů. Někdy také nazývané "bělení zubů bez peroxidu mikroabrazivní technikou". 

Zářivý úsměv vám dodává atraktivitu, přitažlivost a sebevědomí, mnohdy má výrazný vliv na úspěch v osobním životě nebo zaměstnání. Pokud vám na zubech vznikají tmavé skvrny – pigmentace (diskolorace), které nejdou běžným domácím čištěním odstranit a toužíte po krásném bílém úsměvu, je pískování určené právě vám. Většinu takových skvrn způsobují různé barevné potraviny a nápoje (borůvky, řepa, káva, zelený a černý čaj, červené víno, colové nápoje atd.), koření (kari, kurkuma atd.), kouření, nadužívání antibakteriálních ústních vod s příměsí chlorhexidinu nebo chromogenní bakterie žijící ve vaší dutině ústní, které tmavé pigmenty vylučují při svém metabolismu na povrch zubů.

Tato úžasná  a bezbolestná technika využívá jemný prášek, který je pod tlakem vody a vzduchu tryskán na zuby, tím je pigment bezbolestně odstraněn a vrátí se původní barva skloviny. V naší ordinaci využíváme nejmodernější švýcarský přístroj EMS AIRFLOW® Prophylaxis Master.

Aby byl efekt dokonalý, doporučujeme po tomto typu ošetření provést fluoridaci zubů a 1 hodinu nejíst ani nepít. 

Pískování pod dásní tzv. PerioFlow® je výborným pomocníkem také při terapii parodotititdy - léčby hlubokých parodontoálních kapes (tzv. chobotů).

Někdy jsou pigmentace důvodem vývojové vady zubu (tetracyklínová antibiotika v dětství, nadužívání fluoridů – fluorosa, horečnatá a infekční onemocnění prodělaná v dětském věku). Tyto pigmentace jsou zabudovány do vnitřní struktury zubu a Air Flow si s nimi poradit nedokáže. Nezoufejte - na řadu přichází bělení zubů.