Bc. Aneta STRYJOVÁ, DiS. (roz.Bauerová) diplomovaná dentální hygienistka

ORDINACE:
ALFADENT s.r.o.
Horšovská 390/4
150 00, Praha 5 - Řeporyje
www.alfadent.cz
tel. recepce pro objednávání DH: +420 774 444 902
tel. osobní: +420 602 151 222
hygienistka.aneta@gmail.com

Dentální šperk

Speciální dentální šperk - zubní ozdoba nebo-li „tooth jewellery“ či „skyce“ - kamínek Swarovski se nalepuje na zub, pomocí speciálního šetrného dentálního lepidla adhezivní technikou stejně jako záměčky fixních rovnátek. 

Nejprve se vybere vhodné místo, nejčastěji to je růžek horního postranního řezáku, ale může být i jinde. Poté se povrch zubu očistí pomocí leštící pasty a malého rotačního kartáčku. Po chemické přípravě povrchu zubu (leptátní, oplach a bonding) se ozdoba jednoduše pomocí speciálního dentálního lepidla přilepí na zub a osvítí se modrou UV lampou, která zajistí rychlé a kvalitní ztuhnutí lepidla. 

Závěrem se provede důkladné vyleštění a vyčištění okolí od přebytků lepidla. Klient odchází s novým úsměvem. Jednu hodinu po nalepení dentálního šperku nic nejezte, můžete pouze pít. 

Jedná se o bezbolestný estetický zákrok, který netrvá déle než 15 min, zcela bez poškození zubní skloviny. Šperk nijak nezavazí v ústech a po prvních pár hodinách si nositel zcela zvykne a občasný pocit cizího předmětu se ztratí. Spojení mezi šperkem a povrchem zubu je velmi pevné, není se třeba bát jeho uvolnění během jídla. 

Jak dlouho Vám šperk na zubu vydrží je zcela individuální. Závisí to na několika faktorech jako je přímé namáhání ozdobeného zubu (doporučuje se nenakusovat na tvrdou potravu jako je mrkev, jablka, topinky, oříšky atd.), zlozvyky (okusování tužky, skřípání zuby atd.), umístění šperku na zubu, péčí o něj, složení sliny, kvalitě zubní skloviny. Trvanlivost ozdoby zubu je relativně dlouhodobá, v řádu měsíců, mnohdy bude Váš úsměv zdobit více než rok. 

Dentální šperk nelze aplikovat na nemocné či jinak poškozené zuby. Jejich aplikace není vhodná pro děti do 18-ti let. Pokud se dentální šperk předčasně uvolní, je možné jej do 14 dnů od aplikace reklamovat a žádat o nalepení nového zdarma. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel. Doporučujeme provádět domácí individuální dentální hygienu bez omezení, včetně mezizubní péče. 

Pokud vás dentální šperk omrzí a přejete si ho odstranit, doporučujeme opět navštívit odborníka tedy dentální hygienistku nebo zubního lékaře. Odstranění kamínku je velmi jednoduché a rychlé. Vše probíhá bezbolestně a bez poškození povrchu skloviny zubu, která je opět důkladně vyleštěna a remineralizována.